RAAMAT: Paleo toitumine. Hea tervis ja optimaalne kaal läbi päris toidu

Ardi Ravalepik

Oled sa kunagi mõelnud, miks osa tervislikuna näivaid toite polegi tervisele nii head? Inimeste toidulaud on viimase kümne tuhande aastaga drastiliselt muutunud. Viimased mõnikümmend aastat on olnud lausa hullumeelsed. Paraku pole meie organism rakutasemel nii palju kohanenud, et kõigi nende uute aretatud toitudega toime tulla. Meie praegune toidusedel koosneb rõhuvas osas toitudest, mida veel vaevalt 100–200 aastat tagasi ei eksisteerinud. Paleodieet ei ole imeravim ega lahendus kõigile tervisemuredele, küll aga hea võimalus oma tervise üle taas kontroll haarata. Eriti kui näib, et rong on juba ammu läinud.

Raamat sisaldab põhjalikku sissejuhatust paleo toitumisse ja elustiili. Raamatu tõeliseks pärliks on aga enam kui 100 lehekülge tervislikke ja inspireerivaid paleo retsepte.

Loe lähemalt

RAAMAT: Paleo toitumise 30 esimest päeva

Ardi Ravalepik

Käesolev raamat on loogiliseks jätkuks esimesele paleoraamatule. Kui eelmine vastas pigem küsimusele, mis on paleo ja miks just selline, siis nüüd keskendub see kuidas-aspektile: kuidas alustada? Raamat annab nõu, mil viisil esimesed 30 päeva edukalt üle elada. Ideaalis võikski see olla su igapäevaseks kaaslaseks, mida loed üks peatükk korraga.
Iga päeva kohta leiad ka näidismenüü, sest paleodieet ei tähenda vaid peekoniga muna ja lillkapsaga kanafilee söömist, kuigi ka need leiduvad raamatus.

Loe lähemalt

RAAMAT: Paleo dieet

Loren Cordain

Paleo toitumise tuntumaid eestkõnelejaid maailmas, Colorado ülikooli emeriitprofessor Loren Cordain usub, et astudes toiduvalikus ajas tagasi, astume hoopis sammu edasi – suudaksime viia kontrolli alla kehakaalu ning parandada tervist ja enesetunnet.

Selle populaarse raamatu eesmärk on lihtne: näidata, et paleo dieet on toitumisviis, mis sobib loomupäraselt kokku meie organismi geneetilise talitlusega. Raamatu esimeses osas selgitatakse, mida meie muistsed eelkäijad sõid ehk siis paleo toitumise põhitõdesid; teises osas käsitletakse kehakaalu langetamist ja haiguste ennetamist ning ravi õige toidumenüü valikul; kolmandas osas on lisaks paleo kui elustiili kirjeldusele ka üle 100 näidisretsepti.

Loe lähemalt

Paleo stardipakett (näidismenüü + koolitusvideo + e-kursus)

Paleo stardipakett sisaldab kogu vajaliku info paleo dieedi teoreetilisest ning praktilisest küljest.

  • Paleo koolitusvideo
  • 30 päeva väljakutse e-kursus
  • Paleo 4 nädala menüü

Loe lähemalt

30 päeva paleo väljakutse e-kursus

30 päeva paleo väljakutse on esimene samm paleo elustiiliga alustamiseks. Tihti tehakse aga alguses vigu, sest uut infot on väga väga palju. Selleks, et sa esimeste tagasilöökide peale kohe käega ei lööks, olengi kokku pannud paleo 30 päeva väljakutset toetava e-kursuse. Teemad on huvitavad ning annavad vastuse küsimustele, mis sul võivad kuu aja jooksul tekkida. Sa ei pea näpuga järge ajama, aga loodan anda sulle õige suuna. Sa oled valmis muutuma ja sellega on kõige suurem ning tähtsam samm tehtud!

Loe lähemalt

4 nädala näidismenüü

4 nädala paleo näidismenüü, mida järgides võid üllatuda, kui lihtne on muuta oma toidulaud tervislikuks, mitmekesiseks ja muljetavaldavaks. Menüüst leiad erinevaid paleo suppe, praade, wokke, kastmeid, smuutisid, magustoite (ma olen lisanud isegi ühe tordi).Kõik retseptid on koguseliselt 4-le inimesele.

Loe lähemalt

Koolitusvideo: Haara kontroll oma tervise üle

Kui sa päris koolitustele mingil põhjusel ei jõudnud, siis nüüd on sul hea võimalus saada 3 tunnisest koosviibimisest pooleteisttunnine kokkuvõte ja seda arvuti tagant lahkumata. Koolitus on mõeldud sulle, kui soovid süüa tervislikult ja seeläbi elada tervelt vanaduspõlveni; või langetada kaalu loomulikul viisil, kaloreid lugemata.

Loe lähemalt

Share This