4 nädala näidismenüü

(36 arvustused)

4 nädala paleo näidismenüü, mida järgides võid üllatuda, kui lihtne on muuta oma toidulaud tervislikuks, mitmekesiseks ja muljetavaldavaks. Menüüst leiad erinevaid paleo suppe, praade, wokke, kastmeid, smuutisid, magustoite (ma olen lisanud isegi ühe tordi).Kõik retseptid on koguseliselt 4-le inimesele.

4.99

PayPal  Pangaülekanne  

36 arvustust tootele 4 nädala näidismenüü

 1. Anne

  kui kaalust saab alla on tore

 2. Kersti (toote omanik)

  Poolteist kuud tagasi hakkasin toituma paleo pöhimötete järgi, jätsin ära piima tooted, saia, leiva,kartuli,oad,pasta. Kaal langes väga hästi (7kilo) aga nyyd on kaal seisma jäänud.Sellepärast ostsin ka menyy.Menyy on hea, toitumine muutus juba väga yksluiseks.Jätkan samas vaimus.

 3. ene (toote omanik)

  Tere. Näidismenyy ylevaadatud. Täiesti teostatav ja enda maitsemeelejärgi kohandatav. Aitäh.

 4. helin

  Minul hetkel käsil 15. päev paleo väljakutsest ja ainsad, mida taga igatsen, on juust ja hapukoor. Mõnikord ka leib, et midagi kähku haarata. Hommikuti teen tihti pigem puuviljasalatit või ka banaanipannkooke.
  Tundub, et 30 päeva ei olegi nii ületamatu aeg ja endale olen seadnud jahuvaba suve eesmärgi. Piimatooteid plaanin siiski mingis koguses aeg-ajalt tarvitada. Põnev ja ka kaalu kaotav kogemus. Kahe nädalaga on kadunud natuke üle 2 kilo.

 5. Marianne (toote omanik)

  Tere
  Ei olnud alul yldse plaanis 4- nädala näidismenyyd tellida, kuna toiduvalmistamine on olnud juba pikka aega yks mu hobidest ja koostasin ise esimese nädala menyy, millega alustasin 30 päeva väljakutset. Nädal on peagi möödas ja vötan 4- nädala näidismenyy järgmisena käsile. Pean tunnistama, et olin meeldivalt yllatunud näidismenyy mitmekesisusest.Eriliseks yllatuseks oli , et leidsin magusa koogi retsepti, hapukoore ja majoneesi.4- nädala näidismenyyga tutvumine andis vöimsa tunde paleoga jätkamiseks.Nyyd ootan postisaadetisega Paleo raamatuid, et näha, kas leian neist selliseid retsepte, mida ise olen neti kaudu otsinud- näit. leib, jogurt.Yht-teist olen ka leidnud ja esimese leiva kypsetamisegi olen ära katsetanud ehkki pole veel tundnud kiusatust ja soovi leiba syya.Seoses nende uute retseptide leidudega tekkis ka paar kysimust. Kuidas suhtuda piima hapendamise bakteritesse, mida kasut. jogurti valmistamisel? Psyllymi ( kergitusaine – laktoosivaba )kasutamine kypsetistes ? Suured tänud menyyde koostajale ja erilised tänud Ardile, kellel jätkub jaksu ja tahtmist Paleoga tegelemiseks ning köiki huvitatuid ka innustamast ja toetamast.

  Parimate soovidega: Marianne

 6. Malle (toote omanik)

  Tere!

  Aitäh küsimast. Esimesed päevad ajasin tõesti näpuga järge ja aega kulus hullumeelselt. Kui sööma saime oli minul nahk seljas märg. Aga eks viga ikka minus endas, asjad tuleb panna õigesse järjekorda ja siis kõik sujub.
  Juba esimesel päeval oli üllatav maitseelamus juurika püreest.Kui ikka ei ole harjunud sööma selliseid asju siis esimesel korral ei oska isegi poeletilt otsida. Aga lõppkokkuvõttes oli väga maitsev. Ise olen kaalus 2 kg kaotanud, kuid abikaasa, kes maadleb ülekaaluga, ei ole veel miskit ära andnud. Kui aus olla, siis ta patustab hommikuti ikka röstsaiaga.
  Hommikune söök ongi kõige probleemsem. Me mõlemad võtame tööle kaasa (varem võileivad) ja sööme seal. Poest leidsin täna leiva, mis ei ole küll nisujahust, kuid on rukkijahust ja linnasejahust. Olen võimeline ka ise leiba küpsetama, kui oleks retsept, kus selliseid jahusid ei oleks ja saaks ikkagi söödava leiva.
  Aga jätkame jõudumööda ja proovime harjuda nende uute maitsetega.

  Kõike kaunist sel varasel kevadel.

  Malle

 7. Marge (toote omanik)

  Menüü soetasin nädalaega tagasi. Toidud on pigem tavapärased, liha/kala ja köögiviljad on ikka laual olnud, seega ei ole põhimõtete jälgimine keeruline. Raskeim on loobuda leivast ja juustust. Siiani olen suutnud end talitseda. Kas nädalaga on ka midagi muutunud? Jah, olen olnud pikalt kimpus peanaha ja kõõmaga- tarvitanud erinevaid vingeid shampoone ja käinud ka nahaarstil- tulemuseta. Juba kolmandal päeval polnud probleemidest jälgegi- olen rahul selle eksperimendiga. Olen juba varasemalt teadlik, et teravilja tolmud tekitavad minus allergilisi nähte ning pideva leiva tarbijana pole sellest suurt numbrit teinud. Nüüd mõtlen, et kas ei oleks pidanud juba varem teravijadest loobuma- äkki need kõik omavahel seotud… 30 päeva teen kindlalt kaasa ning kui tunnen sisemist tungi veel juustu järgi siis võtan selle menüüsse tagasi.

 8. Tiina (toote omanik)

  Ma olen toitunud üle nädala ja ütlen ausalt enesetunne on super ja energiat nagu oleks rohkem, kuid see võib olla kevadisest päiksest ka lisaks. Mina püüan teha suhteliselt puhast paleod ehk ongi söögiks mõned juurviljad, toortoit ja liha. Kõige raskem on hommiku leivaga, sest pole suutnud endale sobivat asendajat leida, et saaksin süüa näiteks lõhe leiba/sai ja see on suurim asi millest tunnen puudust. Kuna ma piimatooteid väga ennemgi ei tarbinud, siis ei tunne puudus ja sama ka teravilja toodetega v.a siis leib. Retsept on hea suunaja minu jaoks, sest enamasti meeldib mulle ise leiutada aga see annab hea aluse. Kindlasti söön vähem, kõht püsib kauem täis ja mis kõige olulisem enesetunne on hea. Kindlasti jätkan seda toitumist ka peale väljakutset, kuid millisel määral sõltub tulemusest.

 9. Kaire (toote omanik)

  Tellisin ka mõned nädalad tagasi selle menüü. Hetkel olen seda järginud alles 9 päeva ning mingit hämmastavat muutust pole veel täheldanud, kuid selleks on ka liiga vara. Menüüst valmistan iga päev endale erinevaid toidukordi, kuid ei pea päev-päevalt järge. Harjutan ennast alles veel kookospiima- ja õliga. Olen halbu ja häid kogemusi saanud :). Retseptid on väga põnevad ning lihtsad. Mulle meeldib selle toitumise puhul see, et ma ei pea jälgima toidukordi- ja koguseid, mis minu arust on stressivabam. 9 päeva jooksul olen täheldanud nii palju, et on vähem näksimisisusid ning pärast lõunat ei ole rasket täiskõhutunnet. Isegi piimatoodetest ei tunne puudust (ehk ainult hommikupudrust piimaga)Kokkuvõtteks, mulle meeldib see toitumine ning jätkan rõõmuga 🙂 Tänud!

 10. Riina (toote omanik)

  Paar nädalat olen saanud selle menüüga tutvust teha .Retseptid mulle meeldivad ja olen sealt aegajalt toite katsetanud .Igapäev ma näpuga järge retseptiraamatust veel ei vea,kuid olen teel sinnapoole.Siit leian palju huvitavaid ideid ,midagi jälle teistmoodi oma tavapärasele toidumenüüle.
  Aitähh!

 11. Norani (toote omanik)

  Näidismenüü on väga huvitav. Hoopis teistmoodi, kui seni harjunud olen Muidugi ma võtsin paleo väljakutse vastu. Midagi väga ülejõu käivat ei ole, kui, siis vaid rahaliselt natuke, aga on ka palju, mida saab endale ses osas taskukohasemaks kombineerida. Igal juhul on näidismenüü näol hea spikker olemas. Aitäh! Lähen kindlalt lõpuni ja edasigi!

 12. Tiina (toote omanik)

  Olen nüüd nädala jagu paleo toitumist katsetanud ja enesetunne on väga hea. Pärais näpuga järge ajanud näidismenüüst ei ole, kuid menüü iseenesest on väga hea. Olen selle põhjalikult läbi lugenud ja inspiratsiooni ning mõtteid toiduvalmistamise kohta saanud palju. Omavahel olen miksinud erinevate päevade retsepte. Olen kindlel, et teen läbi 30-päevase kuuri ja arvan, et jätkan ka hiljem.

 13. Saima (toote omanik)

  Menüü on väga hea. Nädala jooksul olen sealt üht teist proovinud. Just meeldib see, et valmistamine on lihtne ja ei võta eriti kaua aega. Arvan, et see 30 päeva on päris teostav. Mul kahjuks elukaaslane ei taha toeks olla. Kuigi tal endal nii mõnigi tervisemure ja just kõhuhädad. Tassib koju komme ja muud maiustusi, kui mõne päeva pean vastu siis lõpuks ikkagi võtan üks kaks kommi, Nii et pean veel kõvasti tööd tegema ja selgitama oma soovi paleot jälgida. Endale olen justkui asja selgeks mõelnud.

 14. Kadri (toote omanik)

  Olen nüüd juba üle kuu paleo toitumist harrastanud. Alguses olin küll päris hirmul, et kui ei saa pastat ja juustu süüa (mis on mu lemmikud) siis jään puhta nälga. Kuid ma ei jätnud jonni ning võtsin väljakutse vastu, muidugi eelnevalt tegin põhjaliku eeltöö ning lugesin absoluutselt kõik artiklid läbi, mis siin lehe peal on. Tellisin ka näidismenüü, mis andis mingigi sihi, kuidas oma kõhukest täita. Enamasti kasutasin lihtsamaid ning kiirelt valmivaid retsepte, sest raskemate jaoks puudus aeg ning ka sobiv köögitehnika.
  Igastahes panin ma enne väljakutset kirja, mis tulemust ma sellelt ootan, nt tahan lahti saada allergiast (banaan, mesi ja õietolm), vabaneda vistrikest, seedimine korda, tunda end energilisema jne… Ja peab tunnitsama, et mu näonahk on tunduvalt paremaks läinud, olen rohkem aktiivsem, pole enam puhitustunnet. Kõige rohkem olen ma õnnelik selle üle, et nüüd saan ma jälle banaani süüa, sest see on mu kõige lemmikum puuvili.
  Üks miinus oli minujaoks kaalulangus, sest tegelikult on mul soov vähemalt 4 kg juurde võtta. Võimalik, et pean hoopis lihast treenima ja selle tulemusel kaalus juurde võtma, kui söögiga ennast paksuks sööma.
  Kuid ma ikkagi olen väga rahul, et leidsin sellise toreda toitumise nagu paleo. Mu toidulaud on palju rikkalikum ning tänu selle avastasin ka uusi maitseid, nt kookospiim on võrratult hea. Ma kindasti jätkan sellega, kuid mitte väga rangelt, sest vahepeal on hirmus juustu ja pasta isu.
  Aitäh!

 15. Merli

  Tere! Ma pole veel 100% paleodieedile üle läinud. Sean atra, sest mul on ka väiksed lapsed. Minu suurim dilemma on hetkel, mida pakkuda lastele hommikusöögiks? Olen seni alati pakkunud sooja putru – kaerahelbe, hirsi, tatra, aga mis nüüd siis edasi? Mida ma soojaks hommiku alustuseks pakkuda saan? Mul on peas ainult omlett, aga seda ei saa ju ka 24/7 teha…

  • Ardi Ravalepik

   Tere Merli,

   Hommikusöögid on tihe küsimus. Paleoga alustamisel valitakse reeglina muna + midagi. Praemuna peekoniga, omlett singiga, keedumuna salatiga, keedumuna meloniga. See muidugi läheb paari nädalaga üsna üksluiseks. Mina mõtlen toidukordadele kui lihtsalt toidukordadele. Pole üldse oluline, kas see on hommiku-, õhtu- või lõunasöök. Ka kolm õhtusööki päevas on hea. Minu hommikusöögiks on tihti eelmise õhtu jäägid. Mis puutub aga laste hommikusse söömisse, siis soovitan sul liituda Facebookis Paleo retseptinurgaga, seal on tuhandeid inimesi, kes jagavad vahvaid retsepte, kindlasti leiad häid ideid ja inspiratsiooni. Retseptinurga leiad siit: https://www.facebook.com/groups/paleoretseptinurk/

   Laste ja paleo kohta loe lisaks siit: http://paleo.ee/2013/07/kas-paleo-dieet-on-lastele-ohtlik/

   Hääga
   Ardi Ravalepik

 16. Lilian (toote omanik)

  Menüü on väga mitmekesine. Olen poolteist kuud tagasi pidanud loobuma teravija ja piimatoodetest, kuid seni olen hakkama saanud oma aia toodanguga, juurde on ostetud liha- ja kalatooted. Mind huvitab, kas on tehtud rehkendus ka rahalises vääringus nelja nädala menüü kohta? Päris huvitav kogemus on marjade ja meega nüüd. Marjad on magusamad kui kunagi varem ja tundub, et poolest teelusikatäiest meest päevaks täiesti piisab. Ja peenarde vahel kõndides annab keha tõepoolest teada, mida on parajasti parem võtta ning toiduks valmistada. Menüü tellimist pidasin oluliseks, et vaadata, kuidas talvel hakkama saada võimalik on. Aitäh!

 17. Ruth (toote omanik)

  Soetasin ka endale näidismenüü, kuid hetkel veel päris paleo toituja ei ole ja tutvun menüüga ja selle koostisosadega. Kõik tundub nii ahvatlev olevat ja hetkel tundub, et ei ole ka midagi üle jõu käivat. Ainult kätte võtmise asi. Kindlasti teen koos perega selle läbi ja proovime, kuidas ja mismoodi me reageerime sellele. Kõige keerulisem saab kindlasti olema lastega, kes toituvad ka koolis ja kindlasti annavad ahvatlustele järgi. Retsepte vaadates on tekkinud küsimus, et kas ja kui oluline on retseptides toodud kõikide koostisosade kasutamine, kas kõik koostisosad peavad olema või ei ole hullu, kui jätan näiteks mõne koostisosa välja, nt tšillipulbri vms.
  Leian, et see on üks vahva väljakutse ja kindlasti saan mõne aja möödudes anda täpsema tagasiside. Seniks aga kõikidele edu 🙂

  • Ardi Ravalepik

   Hea Ruth,
   kogu näidismenüü on mõeldud silmaringi laiendamiseks ja inspireerimiseks. Vaheta rahus koostisosi ja mängi kogustega.
   Ning tule ja liitu ka Facebookis paleo retseptinurgaga: https://www.facebook.com/groups/paleoretseptinurk

   Hääga,
   Ardi

 18. Ruta

  Proovinud veel ei ole, kuigi plaanis on. Kõige rohkem pelgangi asjaolu, et pärast võib tekkida mingi toidutalumatus, mida siiani pole olnud. Aga ei taha ju endale liigseid probleeme, hetkel saan kõike süüa, mingit probleemi pole. Kui aga otsustan paleoga lõpetada ja kõht enam piimapooteid vm ei kannata, on kehvasti. Kuidas teie kogemused on selles suhtes?

  • Ardi Ravalepik

   Hea Ruta, tõepoolest, kui süüa puhast toitu, siis keha reageerib sobimatule toidule ebamugavamalt. Kui sa peaksid tahtma aga paleost loobuda, siis see kardetud ebamugavus on siiski vaid ajutine, nö võõrutuspiin.
   Sinu pakutud piima näitel, kui sa oled hetkel piimatooteid tarbimas, aga tegelikult neile tundlik, siis paleoga annad kehale võimaluse puhkamiseks ja taastumiseks. Kui sa aga nüüd uuesti piimatooteid tarbid, hakkab keha sellele vastu. Kui sa aga siit ka ikkagi edasi tarbid, siis keha reaktsioon leebub. Paleo ei tekita sulle toitutalumatust või -tundlikkust, küll aga võib selle paremini nähtavale tuua. Võita on rohkem, kui kaotada.

 19. Maret (toote omanik)

  Maret Kaldmaa(toote omanik)

  Menyy on heas mottes vinge!Koige rohkem meeldib, et void toitu valmistada samadest retseptidest ukskoik milliseks
  toidukorraks.
  Meeldib ka see, et on kasutatud maitsestamiseks kyyslauku ja mitmesuguseid maitsetaimi.
  Huvitav on see, et suues paleo jargi ja mitte vohmides ohtuks voi hommikuks voileibu, ei ole koht tyhi.
  Mulle tundub, et see nn.gluteen tekitab ka jarelikult mingil maaral soltuvust.Sest soin ennem ka lounatoitu enam vahem
  paleo jargi, aga koht laks ikka tuhjaks ja siis sai jalle rostikat soodud ja sinna midagi peale pandud jne.
  Ma ei ole just retsepte lausa rida realt jarginud, aga midagi paleovalist ei ole soonud.
  Millest ma ei suuda praegu loobuda, on hommikukohv, millele ma lisan kohvikoort, sest musta kohvi ma ei taha.
  Suhkrut ei lisa ma kohvile juba vahemalt 15 aastat.Tahaksin asendada kyll kohvikoore mandlipiimaga aga ei tea,
  kas meil seda yldse kaubandusvorgus saadaval ongi.
  Jatkan hoole ja heameelega paleo jalgimist!
  Aitah!

 20. Kristiina (toote omanik)

  Kuigi ma praegu paleo-järgija ei ole, siis plaanin suvel puhkuse ajal 30-päevase n.ö. kuuri läbi teha küll. Et retseptidega end kurssi viia, soetasin juba praegu 4-nädala menüü ja peaaegu konkreetselt retsepti järgi olen teinud hakklihamuffineid ja päevalille-seesamiseemne kreekereid. Muffinitel jätsin porru ära, kuna seda mul kodus polnud ja väga ei armasta ka ning kreekerid tegin magusamad ehk lisasin 1 tl mett ja kookoshelbeid raputasin ka peale. Smuutisid teen ka, aga selle järgi, mida hetkel kodus on.
  Praegu püüan jälgida, et ei sööks nisujahuga tooteid ja seda on koduse söögi puhul üsna lihtne teha. Mure on hoopis piimatoodetega, aga eks selleks 30 päevaks suudan end ikka kokku võtta ja küll siis juba paistab, mis edasi saab.

 21. Lea (toote omanik)

  Soetasin näidismenüü selleks, et saada uusi ideid toiduvalmistamiseks. Võttis ikka silmad kirjuks küll, aga ma siiski kohandan neid retsepte vastavalt oma maitsele. Kõik ei meeldi, aga kõik ei peagi meeldima. Oleme ju inimestena ka erinevad. Meeldib see, et toiduvalmistamisele ei kulu palju aega. Kõige rohkem kartsin seda, et ei saa oma magusaisu ohjeldamisega hakkama. Aga oh imet, kui hakkasin puuvilju sööma, siis kadus ka isu šokolaadi jne. järele! Tunnen, et mulle paleo sobib. Mul ei ole isu piimatoodete, teravilja, suhkru jne. järele. Olen alles tee alguses ja loodan, et väga ei komista.
  Päikest kõigile!

 22. marge (toote omanik)

  kas piimatooteid vöib asendad soya toodetega?

  • Ardi Ravalepik

   Paraku on soja seedimist ärritav. Piimatooteid annab asendada pähklipiimadega, näiteks mandli- või kookospiimaga. Pigem tasuks olla esimesed 30 päeva piimavaba ja siis katsetada, kuidas keha piimatoodetele reageerib. Võib-olla ei olegi põhjust piimast täiesti eemale hoida.

 23. Kairi (toote omanik)

  Menüü mulle meeldib. Minu meelest üsna lihtsalt jälgitav. Esimene nädal oli nn proovinädal 🙂 ,tegin oma tavalisi toite ja mugandasin nad lihtsalt paleoks (ideed olidki just sellest näidismenüüst). Sellest nädalast proovin siis korralikult jälgima hakata. Tänud Ardile selle asja vedamise eest!

 24. Heli (toote omanik)

  Olen nüüd ka nädala jagu paleo toitumist teinud. Esimene asi mis tunda annab on korralik põnts rahakotile. Kui ma varem korralikult planeerisin, siis sai nädalas 50€ kenasti hakkama (3-5 inimest peres) siis nüüd läks üks poeskäik ise 50€ maksma. Värske roheline köögivili on meil ikka väga kallis. No ma ostsin muidugi varuga, sest elan maal ja siia kauplusesse tuukse meil minule sobilikku kaupa(puu ja köögiviljad) ainult 2x nädalas ja seegi sortiment on üsna väike. Toitudega olen rahul. Mõned komponendid olen asendanud kättesaadavamatega (bataat kõrvitsaga): Bataat kallis ja liiga magus, kõrvitsaid eelmisest saagist veel 6tk alles. Nädal aega ei ole söönud ühtegi teravilja, ega tarvitanud ühtegi piimatoodet- ei igatse ka veel esialgu. Aga küpsetada tahaks küll. Olen varem ise ikka leiba teinud ja tegin ka sel esmaspäeval (pere ikka tahab leiba ka süüa. Murdsin siis pärast leiva ahjust võtmist endale ka väikese tüki maitsmiseks, et kuidas õnnestus. Tunni aja möödudes oli mu nägu kaetud suurte punaste muhkudega. Sellist asja ei olnud varem kunagi olnud. Õnneks kadusid need paari päevaga ära. Niisiis, varem mul gluteenitalumatust ei olnud (silmaga nähtavat) nüüd on. 🙂 Aga siiski tahaks küpsetada. Poes on need gluteenivabad jahud hirmkallid ja mina neid osta ei jõua. Ah jaa, selle eest ostsin igasuguseid ägedaid seemneid, mida varem ostnud ei olnud, et kui vähegi juba kannatab siis seemned muda ja ehk läheb siis suve poole ostukorv veidi odavamaks.
  Aga jõudu ja jaksu kõigile katsetajatele!

 25. Anneli (toote omanik)

  Menüüd olen vaadanud ja lugenud päris palju. Isegi nädal aega toitunud enam-vähem nii nagu seal kirjas. Ainukese vahega, et ma ei ole taga ajanud mahe tooteid. Piima olen sortsu kasutanud ainult 2 korda päevas kohvi peale, musta ei suuda veel juua. Soolaseid muffineid olen teinud ja väga hea idee kotleti tegemiseks. Maksakotlette tehes vajalike ainete hulgas võid ei olnud, aga pärast valmistamise juures oli. Selle kogus jäi mulle arusaamatuks? Hommikusöögid ei ole ka väga mulle, ma ei suuda ainult salatit hommikuks süüa ja ainult smuutist jääb väheks. Kuna olen harjunud vahepalasid ka sööma, siis olen need täitnud puuvilja ja mandlitega. Põhjus miks ma seda üldse järgima hakkasin oli minu hull väsimus, mis kahjuks veel paranemismärke pole andnud 🙁 Hetkel pole magusaisu ka väga olnud, kuid olen ainult nädala seda teinud ka. Kahjuks lastega olen selle menüüga hädas, nemad ei taha neid toite ja pean enamusaeg neile eraldi süüa tegema, mis on kokkuvõttes väga kulukas. Samas tahan väga, et nad neid sööks, sest vanem tütar (11a) vajaks hädasti mingit söögi muutust, kehakaal ju juba üle normi 🙁

 26. Lya (toote omanik)

  Näidismenüü toidud on väga maitsvad,ka enesetunne paranes mõne päevaga.On olnud mõned retseptid,mille puhul retsepti vaadates kerkib kulm päris kõrgele.Kas tõesti sellised ained koos?Katsumiseks on olnud senini avokaado-krevetisalat,need kaks komponenti ei ole just mu sõbrad.Ära sõin,elamust ei saanud.Alustada seda programmi oli päris kulukas,osta tuli palju sellist mida varemalt ei kasutanud.Nüüd need valud möödas.Neid toite võib julgelt ka edaspidi valmistada.Ma pean silmas,et minust 100%´list paleoinimest kindlasti ei saa.Mulle ei sobi mitte üks raas teie seisukohad,et piim on paha-paha,maisi poole ära vaata ja teravili ei kõlba kuskile.Kui me räägime esiisade toitumisest ,siis kus kasvasid meil siin Eestis kookospalmid ja kelle esiisa kasvatati bataati?Ma eelistan näpistada midagi head nii teie programmist,kaaluabist,taimetoitlastelt jne.Minu seisukoht on,et süüa tuleb kõike aga nii nagu on sulle hea ja õige.
  Kõigele vaatamata edu teile!

 27. Aime (toote omanik)

  Olen alustanud paleo näidismenüüga, lōuna ja ōhtusöögid on ideaalsed. Hommikuti tōusen väga vara ja kuidagi organism ei taha alluda ainult paleo toidule, nōuab veel putru ja sooje vōileibu.

 28. Meelis (toote omanik)

  Kuna olen suur sealiha (peekoni ja peki) austaja ja seni seda püüdnud piirata, siis huvitusin paleost kui laia reklaami järgi peekonisööjate paradiisist. Näidismenüüst aga seda välja ei lugenud. Samuti sooviksin täiendavalt teada suhtumisest kitsepiima ja kartulisse.

  • Ardi Ravalepik

   Meelis, sa oled teretulnud sööma mahedat peekonit ja pekki. Näidismenüü mõte on siiski olla mitmekesine ja toitainerikas. Paleo ei ole peekonidieet.

   Kartuliga on nii ja naa, igaüks ise otsustab, kas ja kui tihti seda tarbida. Kaalulangetuse soovi puhul tasuks piirata. Paar mõtet leiad siit: http://paleo.ee/2012/08/kartul/

   Kitsepiim on reeglina vähem allergilisi probleeme tekitav kui lehmapiim, kuid selleks, et seda teada, tuleks 30 päeva väljakutse ajal ilma piimatoodeteta olla ja siis enda peal katsetada, kuidas kitsepiima toodete tarbimine kehale mõjub. Talumatust või tundlikkust on reeglina kenasti kohe tunda. Kui enesetunne jääb samaks, siis on sisuliselt roheline tuli tarbimiseks (v.a. kui kehas on põletikke, siis piim toimib ärritajana ja valab nö õli tulle).

 29. Ly (toote omanik)

  Nonii, olen menüü läbi vaadanud ja ideid palju juurde saanud. Kuna olen gluteeni- ja laktoosi talumatu siis olin mingil x- dieedil nagunii, aga ideed hakkasid otsa saama. Aitähh!

 30. Anu (toote omanik)

  Sirvisin menüüd ja olen u 4 päeva proovinud selle järgi toituda. Kõige suurem väljakutse on hommikusöökide osas- praegu olen piirdunud omleti ja smuutiga- ahju pole aega hommikuti kasutada- ainus variant on eelmisel päeval midagi valmis klopsida 🙂 Ühesõnaga pusimist on kuna kõik komponendid tuleb spetsiaalselt varuda, aga noh seda tuleb teha ju ka misiganes mitte-paleo toiduga.
  Huvitav tähelepanek on see, et kui enne käisin poes olles kõik riiulivahed läbi, et midagi korvi pista, siis nüüd piirdun enamasti puu-ja köögivilja osakonnaga:)

 31. Sirje (toote omanik)

  Aitäh! Menüü on muljetavaldav! Olen alustamas paleot,kuid ennast tundes,võtsin algul maha vaid teravilja igapäevase kartuli.Uskumatu,kuid kõht pole tühi ja parem on olla… Tööle võtan kaasa salatit ja pähkleid. Salatite retseptid võtsin näidismenüüst.
  Sirje

 32. terje (toote omanik)

  Tere,tere
  Pean ütlema ausalt ,et olen nüüd 2 nädalat seda menüüd jälginud ja ka juba katsetanud Paleo imepäraseid retsepte. Mulle meeldib kõige rohkem menüü juures see ,et toit saab kiiresti valmis ja on mitmekesine .kokkuvõtteks või öelda ,et olen väga rahul

 33. Anne-Mai (toote omanik)

  Olen alati jälginud mida ja kui palju söön ja loomulikult on tulnud ette ka nn. nõrkusehetki. Paleo näidismenüüd olen kasutanud 3 päeva ja pean ütlema, et ma tunnen ennast suurepäraselt. Minu portsjonid on väiksemad ja ma ei söö söögile sööki peale. Kehas on sellne pisut hõre tunne, aga ma ei tunne nälga. Ja trenni jõuan ka teha!

 34. Gaida (toote omanik)

  Oma toitumist muutsin juba mõnda aega tagasi, u 1,5 kuud olen püüdnud olla ilma jahutoodeteta, ilma suhkruta.Paleo menüü ostsin just seetõttu, et mu söögivalmistamise üksluisus ei olnud jätkusuutlik. Selle menüü läbimiseks kulub minusugusel väga pikk aeg, see on nii mitmekesine ja põnev, lisaks muidugi ettearvamatus , kas mu perele maitseb antud söök või kulub mul endal mitu päeva, et valmistatud, ostetud toit realiseerida.Kindlasti ei söö ma aga 2-3 korda päevas liha, mulle piisab palju vähemast.Söön rohkem tooreid salateid seemnetega. Aa, ja mulle ei istu smuutid. Mulle lihtsalt tundub siis, et ma polegi midagi söönud:)

 35. Kristiina (toote omanik)

  Ostsin paleo menüü paar nädalat tagasi. Väga maitsvad toidud on seal. Ma pole veel päris 100% paleo toitumisel kuid olen sinna poole teel.
  Siiski tekkisid mõned küsimused seoses selle menüüga. Näiteks plaanin teha homme hommikuks mustikakooki, mis sisaldab vanilliekstrakti. Minu teada on vanilliekstrakt üsna “keemia” aga saab ka naturaalset. Siiski sisaldab see glükoosi siirupit…kas see on ka siis paleo-köögis lubatud?
  Teine küsimus tekkis siis, kui lugesin retsepti Naan erinevate katetega. Katete retsepti aga pole. Milliseid katteid siis on mõeldud? Saan aru, et see maitseasi ja saab ka ise mõelda aga midagi oleks võinud siiski olla ka.
  Aga nagu ütlesin, on tegemist väga maitsvate toitudega ja palju häid ideid erinevateks söögikordadeks saab sealt küllaga 🙂

 36. Ella Alemaa (toote omanik)

  Menüü lööb alguses ikka täiesti pahviks. See annab hea põhimõttelise ülevaate ja tekitab tahtmist, kui seda ikka ja jälle sirvida.
  Kõigepealt valisin kümmekond toitu, mida tahaksin valmistada. Siis soetasin selle järgi erinevaid kuivaineid, vilju ja maitseid, mida pole kasutanud ja mis tarvilikud. Kõige võluvam on see, et siin on nii palju uusi maitseid ja kooslusi.
  Ja valmistamine on ka enamasti lihtne. Vaja iga päev uudsuse pärast vaid ostunimekiri teha. Mõtlen praegu, et see mitte-paleo kukub
  ise ka küljest ära, kui niimoodi jätkata.
  Aitäh!

Lisa arvustus

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga